ورق فومیزه تک لایه

معرفی محصول

ورق های فومیزه pvc محصولی جدید است که در سالهای اخیر به عنوان جایگزین مناسبی برای مواد ساختمان سازی سنتی نظیر چوب، سیمان و سفال مورد استفاده قرار می گیرد. صفحات فوم پی وی سی یا ورق های فومیزه ، از پی وی سی سبک و فوم ساخته شده است. این ورق به شدت در مقابل رطوبت و خوردگی و مواد شیمیایی مقاوم می باشد.

 ورق های فومیزه دارای ساختاری بوده که می توان بر روی آن عملیات سوراخ کاری، اره کاری و پیچ کردن را انجام داد بدون آنکه ترک و یا شکافی در آن ایجاد گردد. همچنین این ورق ها قابلیت حکاکی ، برجسته سازی (Emboss) ، چاپ ، رنگ آمیزی و روکش کردن را دارا می باشد.

از ویژگی های ورق های فومیزه PVC می توان به مواردی مانند:
ضد زنگ، ضد آب، عدم جذب رطوبت،  ضد آتش سطح صاف و براق اشاره کرد. ورق فومیزه پی وی سی می توانند دارای نقش برجسته یا امباس باشند. علاوه بر این، فومیزه قابلیت اینکه به صورت روکشدار ارائه شوند را نیز دارد. ورق فومیزه PVC دارای سطح صاف و شفاف است و از نظر وزن سبک و بادوام است.

ورق فومیزه تک لایه 18میل

ورق فومیزه تک لایه 18میل

این نوع از ورق ها نیز مانند و سایرمحصولات احسان کار کاربرد زیادی در طراحی واجرای دکوراسیون داخلی داشته و محبوبیت خاصی بین مصرف کنندگان دارد . ضخامت بالای این ورق آن را به گزینه خیلی خوبی برای برجسته سازی نوعی ورق به نام امباس تبدیل کرده است. از ورق های فومیزه امباس بیشتر در تولید و ساخت کابینت های روشویی استفاده می شود باعث ایجاد طرح های جذابی در ساخت این نوع کابینت ها شده است.

ورق فومیزه تک لایه 10 میل

ورق فومیزه تک لایه 10 میل

این ضخامت ورق ها نیز مانند ورق 8 میل استفاده زیادی در طراحی واجرای دکوراسیون داخلی داشته. در ساخت کابینت های روشویی مورد استفاده قرارمی گرد و همچنین در تولید سقف های کاذب در طرح های مختلف استفاده میشود. ورق های فومیزه قابلیت برش لیزر و سی ان سی را نیز دارد که این قابلیت در طراحی و ساخت. سقف کاذب که در بعضی موارد خدمات سی ان سی روی آنها انجام می شود مورد استفاده قرار میگیرد.

ورق فومیزه تک لایه 8 میل

ورق فومیزه تک لایه 8 میل

این ورق ها جای خود را در صنعت دکوراسیون داخلی به خوبی پیدا کرده است و ساخت انواع کابینت آشپزخانه، قفسه بندی، پارتیشن بندی و موارد مشابه مورد استفاده قرار میگیرد. می توان به یکی از پرکاربردترین موارد استفاده از این محصول در تولید باکسهای تابلوهای برق صنعتی اشاره کرد. همچنین در تولید سقف کاذب که با قابلیت انجام خدمات سی ان سی تبدیل به متریالی کاربردی و جذاب نزد طراحان و معماران شده است.

ورق فومیزه تک لایه 12 میل

ورق فومیزه تک لایه 12 میل

ورق های فومیزه 12 میل هم مانند سایر ضخامت های پی وی سی جایگاه ویژه ای در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دارند. بیشترین کاربرد این ورق ها به دلیل ضخامت مناسب و قابلیت ضدآب بودن در کابین های روشویی و سینک ظرفشویی میباشد. همچنین میتوان ازاین ورقها به عنوان مهمترین متریال برای ساخت تابلوهای راهنمایی و رانندگی و بیلبوردهای تبلیغاتی اشاره کرد. تابلوهای رانندگی وبیلبوردهای شهری به علت نصب در فضای آزاد و قرارگرفتن در معرض باران و تابش مستقیم خورشید برای دوام و عمر بالانیازبه متریالی ضد آب ضد خوردگی مقاوم در برابر اشعه خورشید دارند که ورق های فومیزه 12 میل با داشتن مقاومت بالا در برابر آب و اشعه خورشید مقاوم در برابر تغییرات دما و آب و هوا بهترین گزینه برای ساخت این تابلوها میباشد .

ورق فومیزه تک لایه 16 میل

ورق فومیزه تک لایه 16 میل

در سالهای اخیر ورق های 16 میل توانسته جایگاه خودرو در صنعت دکوراسیون داخلی تثبیت کند . داشتن ضخامت بالای مقاومت در برابر آب و خوردگی این ورق ها از مهمترین دلایلی است که استفاده از این نوع ورق ها در ساخت بخشهای حساس به آب و همچنین در صنعت ساخت وسایل نقلیه عمومی و صنعت خودروسازی رایج کرده است و همچنین به علت داشتن مقاومت بالا در برابر خوردگی قابلیت استفاده به عنوان روکش مخازن آبکاری اسیدی و قلیایی را نیز دارد . این ورق در شرکت احسان کار به صورت 3 لایه براق تولید میشود .

ورق فومیزه تک لایه 3 میل

ورق فومیزه تک لایه 3 میل

یکی ازبرجسته ترین خصوصیات ورقهای فومیزه خاصیت ضدآب بودن آنهاست. این خصوصیت بسیار مهم استفاده از این متریال را در محیط های مرطوب به راه حلی اقتصادی و آسان تبدیل کرده است. در مکان هایی مثل زیر سینک ظرفشویی به دلیل حجم بالای آب ریزی نیاز به شستشوی زیاد این مکان ورق های فومیزه 3 میل انتخاب مناسبی می باشد .

 ورق فومیزه PVC چیست ؟

به صورت کلی PVC با پلیمر و یک شاخه از آن با نام پلی وینیل کلراید ساخته می شود. پی وی سی یا پلی وینیل کلراید یکی از مهمترین مشتقات نفت، با موارد استفاده ی بی نهایت می باشد. این روز ها PVC جایگزین مواد و مصالح ساختمان سازی شده مانند چوب، سیمان و سفال شده است.
ورق فومیزه و محیط زیست
استفاده از چوب برای ساخت و ساز، دکوراسیون داخلی و کارهای دیگر، باعث نابودی جنگل ها می شود. زیاده روی در قطع درختان، باعث افزایش روند نابودی جنگل ها در سال های اخیر شده است.
این مسأله باعث شده است که پژوهشگران محیط زیست به دنبال راه حلی برای کاهش استفاده از چوب طبیعی باشند و به همین منظور چوب های مصنوعی مانند
 تخته سه لایی و نئوپان ها ظاهرا" راه حل مناسبی جهت رفع این مشکل به نظر می آمدمد، اما انتشار بنزن و کاتالیزگر های فرمالدئید در محیط های مسکونی نلشی از این چوب های مصنوعی، تولید آنها را بسیار محدود کرده بود.
ورق فومیزه ی پی وسی بهترین گزینه برای جایگزینی چوب است.

ویژگی‌های ورق فومیزه PVC

 • وزن سبک
 •  مقاومت در برابر آب
 •  مقاومت در برابر آتش
 •  مقاومت در برابر مواد شیمیایی
 •  برخلاف چوب طبیعی
 • عدم تاب خوردگی
 • عدم تورم
 • عدم پوسیدگی را در مناطق مرطوب

انواع ورق فومیزه PVC

ورق فومیزه امباس
ورق فومیزه روکشدار
ورق فومیزه PVC تک لایه
ورق فومیزه سه لایه براق
انواع ورق های فومیزه تک لایه: ورق فومیزه PVC تک لایه در خامت های مختلف تولید می شوند. این ضخامت های موجود در بازار عبارتند از : ورق فومیزه تک لایه 10 میل، ورق فومیزه تک لایه 18میل، ورق فومیزه تک لایه 12 میل، ورق فومیزه تک لایه 8 میل، ورق فومیزه تک لایه 3 میل، ورق فومیزه تک لایه 16 میل.
 
ورق فومیزه سه لایه براق: ورق فومیزه 16 میل در خودروسازی و صنعت دکوراسیون داخلی کاربرد دارد و عضو جدایی ناپذیر آن هاست. ضخامت بالای این ورق فومیزه، در برابر آب و خوردگی بسیار مقاوم است. به دلیل ویژگی‌هایی که این ورق فومیزه سه لایه در ساخت قسمت‌های حساس به آب، به علاوه در صنعت ساخت وسایل نقلیه عمومی و صنعت خودروسازی بسیار رایج است. این ورق فومیزه ی سه لایه، به خاطر ویژگی مقاومت در برابر خوردگی، به عنوان روکش مخازن آبکاری اسیدی و قلیایی، استفاده می شود. این نوع ورق فومیزه تولید اختصاصی شرکت احسان کار می باشد.
ورق فومیزه PVC با طرح چوب
یکی از مهمترین ویژگی‌های ورق فومیزه،این است که به راحتی با استفاده از دستگاه‌های پرس غلطکی و وکیوم یا پرس گرم، ورق های فومیزه را روکش کرد. روکش کردن این ورق ها میتواند طرح چوب باشد یا روکش های رنگی. این ویژگی باعث می‌شود مطابق سلیقه ی طراح یا مشتری روکش شود و استفاده شود. ورق های فومیزه را می‌توان با استفاده از موارد زیر روکش کرد:
 • استمپ ها
 •  ممبران
 •  HPL
 ورق های فومیزه PVC بر اساس نیاز و سلیقه ی مشتری در طرح های مات، طرح چوب و براق تولید می شوند.
ورق فومیزه رنگی
می‌توان ورق فومیزه را با استفاده از روکش های رنگی، روکش کرد و مطابق سلیقه ی مشتری به او ارائه کرد.
ورق فومیزه طرح سنگ
از دیگر روکش های محبوب ورق فومیزه PVC می‌توان به طرح سنگ اشاره کرد که مورد توجه بسیاری از طراحان دکراسیون داخیل را جلب کرده است.
 ورق فومیزه PVC ارزان
قیمت پی وی سی ورق فومیزه PVC نسبت به ام دی اف و چوب طبیعی بسیار پایین‌تر است. علاوه بر این نصب آسان ورق فومیزه PVC، ماندگاری و عمر طولانی آن و نگهداری آسان این محصول، باعث شده است نسبت به دیگر محصولات چوبی قیمت پی وی سی بسیار ارزان‌تر شود.
قیمت ورق فومیزه PVC
در ساخت و ساز با استفاده از پی وی سی میتوان در هزینه ها بسیار صرفه جویی کرد و به دلیل نصب آسان در زمان هم صرفه جویی کرد. در ساخت سازه هایی که در تماس با آب و مرور زمان دچار پوسیدگی می شوند ولی با استفاده از ورق فویمزه PVC، می‌توان از یان اتفاقات جلوگیری کرد و در هزینه صرفه جویی شود.
استفاه از این ورق فومیزه PVC در گذر زمان دچار آسیب رسیدن به ساختار اصلی سازه و ایجاد خسارت نمی شود و نیازی به جبران خسارت های وارده نیستیم. در نتیجه ناچار به صرف هزینه و زمان زیادی نیستیم..
pvc sheet