کاربرد ورق فومیزه

کاربرد ورق فومیزه

کاربرد ورق فومیزه

 پی وی سی در واقع ماده‌ای سفید است که به صورت پودر در دسترس قرار می گیرد این ماده به دلیل این که سبک و بادوام است و قیمت تمام شده آن بسیار پایین است است و به راحتی می توان از آن استفاده کرد جایگزین مناسبی برای بسیاری از مصالح ساختمانی مانند مانند سرامیک فلز چوب بتن و لاستیک شده است . ورق های فومیزه از pvc از این ماده ی با ارزش شیمیایی درست شده است.این روز ها به دلیل سازگاری با محیط زیست و آسیب نرساندن به آن بسیار محبوب شده اند. ورق های فومیزه را می توان به خاطر مقاومت بالایی که در برابر مواد اسیدی و شیمیایی دارند و تاثیر نپذیرفتن از از اشعه uv، در نمای بیرونی ساختمان ها، به عنوان متریال ساخت کابینت و... استفاده کرد. دلیل دیگر محبوبیت ورق های فومیزه این است که به راحتی شکل می پذیرند و برش زده می شوند.

 

کاربرد ورق فومیزه PVC در کابینت آشپزخانه
 

کابینت آشپزخانه از لحاظ زیبای شناسی و فضای کاربردی در منزل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در نتیجه همه ی تجهیزات، از دکوراسیون، تا لوازم خانگی که در آشپزخانه استفاده می شوند، باید به گونه ای طراحی شود که علاوه بر کاربردی بودن به راحتی تمیز شود. علاوه بر این کابینت ها محل نگهداری محصولات و مواد غذایی است از این رو باید برای کابینت های آشپزخانه متریالی استفاده شود این است که ضد حشرات ضد قارچ باشند. از ویژگی های ورق های فومیزه پی وی سی، ضد آب، ضد حشرات و غیر سمی بودن است. همین ویژگی ها باعث شده است که این متریال ورق های فومیزه پی وی سی، اولویت اول طراحان و سازندگان طراحان داخلی و کابینت سازان باشد.
ورق های فومیزه پی وی سی باعث ایجاد طرح های خلاقانه برای جلب رضایت مشتری و طراحان شده است. ورقهای 16 میل پی وی سی به دلیل داشتن ضخامت مناسب و همچنین ضد آب، حشرات، گرد و غبار و ضد مسمومیت بودن معمولا در ساخت کابینت های آشپزخانه استفاده میشود.
    
 
 

کاربرد ورق فومیزه PVC برای بدنه سینک ظرفشویی

 
سینک ظرفشویی یکی از مواردی برای آشپزخانه ی منزل است. از آن جایی که سینک ظرفشویی تماس مستقیم و زیادی با آب و مواد شوینده دارد و بدنه ای آن دائما در حال استفاده است، اگر از چوب و MDF ساخته شود، در معرض رطوبت زیاد و مواد شوینده دچار خوردگی و پوسیدگی می شود و این مشکلات زیادی به وجود می آورد. بسیار مهم است که متریال مصرفی در کابینت های زیر سینک ظرفشویی ضد آب باشند و در مقابل مواد شوینده دچار خوردگی و پوسیدگی نشوند. ورق های پی وی سی با مقاومت در برابر آب و مواد شوینده، جایگاه ویژه ای در ساخت کابینت های زیر سینک ظرفشویی و بدنه سینک ظرفشویی دارد و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری می کنند.
 
 
 

کاربرد ورق فومیزه PVC کمد و کابینت های داخل سرویس بهداشتی

 
سرویس های بهداشتی یکی از محیط هایی است که همیشه در معرض رطوبت زیاد و آب فراوان قرار دارد و به همین دلیل فضای مناسبی برای رشد میکروب هاست. علاوه بر آن شوینده های اسیدی که برای نظافت سرویس های بهداشتی استفاده می شوند، می توانند به بدنه کمد و کابینت های چوبی، فلزی و … که نصب شده اند آسیب بزنند. این آسیب می تواند خوردگی و پوسیدگی به مرور زمان باشد. نتیجه ی این پوسیدگی ها از دست دادن جلوه زیبا و به علاوه رشد انواع قارچ ها و کپک ها و میکروب هاست.
 

 

 

برای جلوگیری از بروز این مشکل، برای ساخت کمد و کابینت های داخل سرویس بهداشتی، از ورق فومیزه PVC استفاده شود. زیرا از ویژگی های اصلی و دلیل اصلی محبوبیت ورق فومیزه پی وی سی، این است که این متریال ضد آب و مقاوم در برابر پوسیدگی هستند. در نتیجه کابینت و کمد های داخلی سرویس بهداشتی دوام و استحکام بالایی خواهند داشت. ورق های پی وی سی 16 و گاهی 18 میل، با داشتن ضخامت مناسب و ضد آب خوردگی و مقاومت در برابر مواد شوینده بهترین انتخاب برای کابینت و کمد های داخلی سرویس بهداشتی هستند.
 
 
 
 

ورق فومیزه PVC برای کمد استخر

 
متریالی که معمولا برای ساخت کمد های استخر استفاده می شود فلزی است. یکی از مهمترین دغدغه های صاحبان استخرها پارک های آبی و باشگاهای بدنسازی این است که به دلیل وجود رطوبت زیاد در این فضاها، عمر این کمد ها پایین است که رطوبت دلیل اصلی این عمر کم کمد های استخر می باشد. این روز ها با پیشرفت علم و تکنولوژی و تولید ورق فومیزه پی وی سی، برای ساخت کمد های استخر استفاده می شوند. با استفاده از ورق فومیزه PVC برای ساخت کمد های استخر و مجموعه های آبی، خیال صاحبان این مشاغل از عمر مفید کمد های این مکان ها راحت است. ورق های پی وی سی نه تنها ضد آب هستند، بلکه میتوان رنگ ها و طرح های جالبی روی آنها پیاده سازی کرد و زیبایی و جذابیت این محیط ها را دو چندان کرد.
 

 
 

ساخت کانکس های پیش ساخته با ورق فومیزه PVC

 
کانکس ها به دلیل تنوع زیاد و کاربردهای مختلف، متریال های مختلفی هم برای ساخت آن ها استفاده می شود. علاوه بر این نمای خارجی کانکس ها از نظر زیبایی اهمیت بالایی دارد و به همین علت مواد اولیه در ساخت کانکس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در نماهای خارجی انواع کانکس مسکونی، اداری، فروشگاهی، نگهبانی و… از نماهای کامپوزیت خارجی و نماهای داخل کانکس از پی وی سی ساخته شده است. پی وی سی به دلیل عایق صدا بودن نیز در ساخت فضای داخلی این کانکس ها استفاده می شود.

 
 

دکوراسیون داخلی با ورق فومیزه PVC

 
ورق های فوم پی وی سی به دلیل داشتن وزن سبک و مقاومت بالا، جایگزین مناسبی برای چوب ها هستند. ورق های فومیزه به دلیل ضد آب بودن برای استفاده در مناطقی با رطوبت بالا برای ساخت مبلمان اداری و همچنین لوازمی برای حمام ها، و استخرها و آشپزخانه ها بسیار مناسب است. علاوه بر این در ساختمان های مسکونی نیز کاربرد دارد.
 

 

 
 
 
 
 
 

کانال کشی فاضلاب با ورق فومیزه PVC

 
در گذشته برای ساخت کانال کشی های فاضلاب از چدن استفاده می شد. چدن به مرور زمان و ارتباط مستقیم با آب به مرور زمان دچار پوسیدگی و خوردگی می شود و مشکلاتی مثل گرفتگی کانال، شکستن و نشت آب اتفاق می افتاد. این روز ها با تولید ورق فومیزه پی وی سی و ساخت کانال هایی از این جنس لوله کشی آب و فاضلاب با سرعت و هزینه کمتری انجام می شود. ورق فومیزه PVC پی وی سی به دلیل ضد آب بودن و مقاومت بالا از تخریب و خوردگی جلوگیری می کند. در نتیجه استفاده از ورق فومیزه PVC در وقت و هزینه صرفه جویی می شود.
 

ورق فومیزه PVC در فضاسازی شهر و پارک ها

 
برای ساخت فضای شهری و پارکها طراحی جذاب و ایمن از اهمیت بالایی برخوردار است .برای وسایل مورد استفاده در فضای سبز و پارکها استفاده از متریالی مقاوم با عمر مفید بالا که بتواند نیاز شهروندان را فراهم کند و همچنین امن و زیبا باشد، در اولویت است . با توجه به این که فضای مورد نظر فضای باز است و وسایل استفاده شده در این فضاها در مجاورت مستقیم نور خورشید، باران و گردوغبار قرارمیگیرند، بسیار مهم است که در برابر آب و تغییرات آب و هوا و دما، و همچنین گرد و غبار مقاوم باشد. پی وی سی با داشتن این خصوصیات، دست طراحان رابرای اجرای طرح های زیبا و کاربردی باز گذاشته و باعث ایجاد فضاهای زیبا و امن و کاربردی در شهرها و پارکها شده است.
 
 

ورق فومیزه PVC در صنعت خودروسازی

 
پی وی سی محصولی کاربردی است که نه تنها در ساخت و طراحی ساختمان ها کاربرد فراوانی دارد بلکه در صنعت خودروسازی نیز مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از پی وی سی در خودروها، به دلیل وزن سبک این ورق ها و مقاومت در برابر آب و گرما اهمیت دارد. وزن سبک پی وی سی باعث پایین آمدن وزن نهایی خودرو شده با حفظ مقاومت و ایمنی خودرو باعث پایین آمدن مصرف سوخت میشود.
 

ورق فومیزه PVC در صنعت کشتی سازی و سازه های دریایی

 
در ساخت کشتی ها و سازه های دریایی به دلیل ارتباط مستقیم با آب دریا ضد آب و مقاوم بودن متریال مصرفی در ساخت این سازه ها بسیار مهم است. پی وی سی در ساخت بخش های مختلف کشتی به دلیل مقاومت بالا در برابر آب، آتش سوزی و تغییرات دما استفاده می شود.
  

استفاده از فومیزه PVC در تابلو های شهری و تبلیغات محیطی

 

تابلوهای شهری و بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر از دیگر مواردی هستند که در ساخت آنها از پی وی سی به دلیل مقاومت بالا در برابر آب ونور خورشید وخوردگی … استفاده میشوند .همچنین به دلیل خاصیت رنگ پذیری گزینه مناسبی برای تابلوهای سطح شهر میباشد. کاربرد ورق فومیزه در قفسه های آزمایشگاهی و گلخانه ها امروزه برای ساخت قفسه های گلخانه ها .آزمایشگاهی و سوپر مارکت ها از پی وی سی به دلیل وزن سبک، نصب راحت و مقاومت بالا استفاده می شود در طراحی این قفسه ها باعث ایجاد طرح های مختلف و کاربردی شده است.
 
 


 
 
.

برچسب:
    (tag)

درباره احسان کار

احسان کار

شرکت احسان کار در سال ۱۳۸۲ در زمینه تولید ورق های فومیزه پی وی سی و صفحات پلی وود به مدیریت حیدر کرار شروع به کار کرد. شروع کار این مجموعه با هدف تولید ملی با کیفیت جهانی و پیشبرد رشد اقتصادی و صنعتی ایران زمین آغاز شد که با اتکای به تجربه ۱۴ ساله ای خود و به لطف خدای متعال با تمام انرژی به سمت این این هدف در حرکت است. چرا احسان کار؟ این مجموعه با تمرکز به اهداف خود، در نظر دارد که کالای با کیفیت و جهانی تولید کند و آن را در اختیار هم میهنان گرامی قرار دهد. این سبب ایجاد تمایزی بزرگ بین این مجموعه و دیگر مجموعه ها شده است. مجموعه احسان کار به دنبال کسب رضایت مشتری و پیشرفت تکنولوژی جامعه است؛ امید است به یاری خداوند منان و با یاری شما مردم عزیز به این مهم یابیم و ایران را در عرصه علم و تکنولوژی به عالی ترین مراتب برسانیم

تماس یا ما

دیگر مقالات