سازگاری PVC با محیط زیست

 سازگاری PVC با محیط زیست

داشتن خانه هایی سازگار با محیط زیست و اجتناب از آسیب های وارده به محیط اطرافمان به این معنی نیست که نتوانیم خانه هایی زیبایی داشته باشیم در طراحی و ساخت محدود شویم.

پی وی سی قابلیت بازیافت دارد و این امر در حفظ محیط زیست بسیار قابل اهمیت میباشد.

ورق فومیزه  PVC سازگار با محیط زیست

 

استفاده از پی وی سی به جای چوب طبیعی از قطع درختان جلوگیری کرده و در حفظ محیط زیست ارزشمندمان بسیار تاثیر گذار است. هر ساله درختان زیادی برای مصارف گوناگون قطع میشود که این امر خسارت های جبران ناپذیری به همراه دارد. جایگزین کردن چوب طبیعی با پی وی سی مانع از قطع شدن درختان میشود و کارایی و ماندگاری بیشتری از چوب طبیعی داشته ونه تنها به حفظ محیط زیست کمک میکند بلکه با استفاده از پی وی سی در زمان و هزینه ها نیز صرفه جویی میکنیم . می توان پی وی سی را با طرح و رنگ چوب تولید کرد و به راحتی طرح های جذاب را اجرا کرد.

 

کاربرد ورق فومیزه PVC

 آیا ورق های فومیزه PVC به خودی خود خاموش می شوند؟

یکی از ویژگیهای ورق فومیزه PVC این است که علاوه بر این که می‌توان از آن به عنوان عایق حرارتی استفاده کردو باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شد، دارایویژگیضد حریقیا ضد آتش (آتش خاموش) نیز می‌باشد و در هنگام آتش سوزی مانع گسترش آتش می شود.

ورق های فومیزه PVC مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش دارند، مقاومت ورق های فومیزه PVC تا 500 درجه ی سانتیگراد است و به همین دلیل به عنوان یک محصول با ویژگی خود خاموش شونده شناخته می شود.

خاصیتخود خاموش شونده ی ورق های فومیزه PVC به این صورت است در هنگام آتش سوزی جلوی پخش شدن حریق را می‌گیرد. 
 

خاصیت خود خاموشی پی وی سی و سازگاری با طبیعت

ورق های فومیزه پی وی سی در‌ واقع دارای ترکیب ترموپلاستیکی است که از 60% کلر تشکیل شده است. این کلر از نمک صنعتی به دست می‌آید 40% کربن که درصد زیادی از این کربن را از اتیلن که حاصل نفت و گاز است به دست می آورند. ترکیبات پی وی سی به این صورت است که نسبت به دیگر پلیمرها، به نفت خام یا گاز طبیعی که تجدید ناپذیر هستند وابستگی کمتری دارد. در نتیجه بر خلاف انواع دیگر پلاستیک ها مانند پلاستیک هایی مانند PE, PP, PET و PS، پی وی سی برای انسان می‌تواند یک منبع طبیعی برای نگهداری و ذخیره پلاستیک در نظر گرفته شود.
 

کلری که به پی وی سی اضافه می شود، به پی وی سی مقاومت بسیار بالایی در مقابل آتش می دهد. به همین دلیل زمانی که یک ورق پی وی سی آتش می گیرد به دلیل خاصیت خود-خاموشی که دارد به محض اینکه منبع آتش دور شود شعله های آتش آن نیز خاموش می شوند.