پلی وود

Category
محصولات
About This Project

این محصول به دلیل خواص و ویژگی هایی که دارد در زمینه کاربرد ، بسیار متنوع و گسترده است چرا که از این کامپوزیت محصولات بسیار متنوعی را میتوان تولید کرد. محصولات تولیدی از این کامپوزیتها مورد مصرف بخش های مختلفی از قبیل ساختمان سازی، خودروسازی (وسایل تزئینی داخلی) ، دکوراسیون ، راه آهن ، کشتی سازی (عرشه) و… است.

کاربرد کنونی این کامپوزیت ها بیشتر به مواردی همچون تزیین کردن ، روکش کاری و چارچوب ها و قالب های پنجره باز می گردد. بازار محصولات کامپوزیت چوب – پلاستیک در آمریکا در ۵ سال اخیر به ۱۰۰ درصد رسیده است و باز هم با پدیدآمدن کاربردهای جدید در حال افزایش است. از این محصول می توان برای محصولاتی استفاده کرد که به طور سنتی از الوار و «ی وپی و یسی »ساخته می شدند.

از جمله این محصولات میتوان به چارچوب ها، پروفیل ، اجزای در و پنجره ، قرنیز ها ، نرد ه ها ، قفسه بندی ، عرشه کشتی ها، باراندازهای بندر ، روکش کاری عمودی و افقی خارجی ، تابلوی مغازه ها ، داخل قایق ها ، تراورس های ریل راه آهن ، مبلمان اداری ، کابینت و پیشخوان آشپزخانه و…. اشاره کرد.

موارد مصرف این کامپوزیت ها در کشورهای صنعتی پیشرفته به گونه ای است که در ا کثر صنایع کاربرد دارند به طور مثال از این کامپوزیت ها در ساخت سفال های سقفی ، اسکله دریایی ،ملزومات اداری ، ابزارآلات ، قال ها ، الوارهای سقفی و سایر محصولات استفاده می کنند.