ورق فومیزه تک لایه 18میل

مشخصات ظاهری محصول

 

محدوده مجاز
واحد اندازه گیری
عنوان
ردیف
0.4
g.cm-3
چگالی
1
40>
Shore D
سختی سطح
2
2.5>
Kg.mm-1
پیچ خوری نسبت به ضخامت
3
8-12
N.mm-1
استحکام کششی
4
1>
Kg.mm-1
خمش نسیت به ضخامت
5
1>
%
جذب آب
6
3
N.mm-1
تنش فشاری
7
10-15
KJ.m-3
استحکام ضربه
8
60-70
سانتی گراد
دمای نرم شدن
9
13-15
dB
انتقال صوت
10
0.35-0.55
w.mk-1
رسانایی گرماییدر25/32
11
B1
class
رتبه مقاومت در آتش
12
 
 

شرح

عنوان
ردیف
میلیمتر 18
ضخامت محصول
1
244* 122
ابعاد محصول
2
گرید 1
درجه بندی محصول
3

 

 
ورق فومیزه تک لایه 18میل

ورق فومیزه تک لایه 18میل

این نوع از ورق ها نیز مانند وسایرمحصولات احسان کار کاربرد زیادی در طراحی واجرای دکوراسیون داخلی داشته و محبوبیت خاصی بین مصرف کنندگان دارد . ضخامت بالای این ورق آن را به گزینه خیلی خوبی برای برجسته سازی نوعی ورق به نام امباس تبدیل کرده است. از ورق های فومیزه امباس بیشتر در تولید و ساخت کابینت های روشویی استفاده می شود باعث ایجاد طرح های جذابی در ساخت این نوع کابینت ها شده است.

 اشتعال ترکیبات پلیمری و آسیب های جبران ناپذیر آنها مسئله مهمی است که باید در استفاده و ایمنی این مواد دود ناشی از احتراق پلیمرها در اماکن عمومی مانند هتل ها ، سینما ، موزه ها ، هواپیماها و غیره مورد توجه قرار گیرد. اولین هدف در برابر پدیده مخرب آتش ، استفاده از مواد مخصوص برای جلوگیری یا گسترش آن است. PVC یکی از پلیمرهایی است که به طور گسترده در ساخت صندلی ، کف و کاغذ دیواری و... مورد استفاده قرار می گیرد.

خاصیت خود خاموش شونده ی PVC به چه معناست ؟

PVC به ندرت مشتعل می شود و بدون منبع خارجی نمی سوزند. دمای احتراق PVC 454 درجه سانتی گراد است که به طور قابل توجهی بالاتر از اکثر مصالح ساختمانی است. هنگامی که PVC سوزانده می شود، گاز HCl آزاد می شود که این گاز از رسیدن اکسیژن جلوگیری می کند. به همین دلیل PVC به عنوان یک ماده خود خاموش کننده شناخته می شود.
 

 آیا ورق های فومیزه PVC به خودی خود خاموش می شوند؟

درباره ی ورق های پی وی سی فومیزه این جمله این واقعیت است که آنها نه تنها می توانند به عنوان عایق حرارتی و صرفه جویی در مصرف انرژی مورد استفاده قرار گیرند ، بلکه دارای عملکرد مقاوم در برابر آتش (کپسول آتش نشانی) و جلوگیری از گسترش آتش، یا به اصطلاح همان ویژگی خود خاموش شوندگی در این شرایط هستند.
ورق های PVC فومیزه دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش هستند، ورق های PVC فومیزه تا 500 درجه سانتیگراد مقاوم هستند و بنابراین به عنوان محصولی با خواص خود خاموش کننده شناخته می شوند.
خاصیت خود خاموش کننده ورق های PVC فومیزه این است که از گسترش آتش در هنگام آتش سوزی جلوگیری می کنند.

خاصیت خود خاموشی پی وی سی

ورق های PVC فومیزه دارای ترکیب ترموپلاستیکی هستند که از 60٪ کلر تشکیل شده اند. این کلر از نمک صنعتی ، 40٪ کربن ، بخش بزرگی از آن از اتیلن ، محصول نفت و گاز به دست می آید. ترکیبات PVC نسبت به سایر پلیمرها به نفت خام یا گاز طبیعی که قابل تجدید نیستند کمتر وابسته است.
بنابراین ، برخلاف انواع دیگر پلاستیک ها می‌توان مانند PE ، PP ، PET و PS ، PVC را می توان PVC را به عنوان منابع طبیعی پلاستیک برای انسان در نظر گرفت.
کلری که به پی وی سی اضافه می شود، به پی وی سی مقاومت بسیار بالایی در مقابل آتش می دهد. به همین دلیل زمانی که یک ورق پی وی سی آتش می گیرد به دلیل خاصیت خود-خاموشی که دارد به محض اینکه منبع آتش دور شود شعله های آتش آن نیز خاموش می شوند.